Karta Warszawiaka

Karta Warszawiaka

Karta warszawiaka i Karta młodego warszawiaka

 
Czym jest Karta warszawiaka? Karta warszawiaka i Karta młodego warszawiaka to uprawnienie osoby, która ją posiada, do korzystania z licznych zniżek w wielu atrakcyjnych miejscach w Warszawie i poza stolicą. Uprawnienie zapisane jest elektronicznie, jako e-hologram, na imiennej karcie zbliżeniowej.Kartą może być każdy nośnik zaakceptowany przez Zarząd Transportu Miejskiego (ZTM) m.in. karta miejska (WKM), karta ucznia czy elektroniczna legitymacja studencka.    
 
Karta warszawiaka lub Karta młodego warszawiaka = nośnik + e-hologram  
 
Lista miejsc, gdzie honorowane są Karty, stale się wydłuża, więc warto często odwiedzać stronę w katalogu ofert.     
 
Dlaczego warto? Karta warszawiaka jest programem prowadzonym przez zaufanego realizatora, tzn. m.st. Warszawę. Ma proste i przejrzyste zasady uczestnictwa. Daje dostęp do różnorodnych ofert. Dołączając do grona setek tysięcy aktywnych warszawiaków i warszawianek zyskujesz, ponieważ: – pojedziesz dalej transportem publicznym – w cenie biletu pierwszej strefy możesz podróżować po obydwu strefach biletowych, – zdobędziesz dodatkowe punkty przy zapisywaniu dziecka do żłobka, przedszkola czy szkoły, – otrzymasz łatwiejszy dostęp do programów i akcji organizowanych przez m.st. Warszawę, – skorzystasz z większej liczby ofert i – dzięki zniżkom – zapłacisz… mniej!    
 
Kto może otrzymać kartę? Każdy, kto mieszka w Warszawie i rozliczył tu podatek dochodowy od osób fizycznych (PIT) za rok poprzedni wspierając tym samym rozwój miasta. Wyrobienie Karty warszawiaka to wgranie cyfrowego e-hologramu na jeden z zaakceptowanych przez ZTM nośników. Wgranie lub przedłużanie e-hologramu jest równoznaczne z aktywacją karty, która jest ważna do 30 września kolejnego roku. Pamiętaj o corocznym przedłużaniu jej ważności. Możesz to zrobić samodzielnie w biletomacie. Karta młodego warszawiaka przysługuje dzieciom, młodzieży i studentom mieszkającym w Warszawie, zawsze do 30 września roku kalendarzowego, w którym kończą 21. r.ż. (studenci do ukończenia 26. r.ż.) i których rodzice spełniają̨ powyższe warunki. Jest również dostępna dla tych studentów, którzy samodzielnie rozliczyli tu PIT za rok poprzedni, a Warszawa jest miejscem ich zamieszkania. Po zakończeniu edukacji lub ukończeniu 26. r.ż. Kartę młodego warszawiaka można zamienić na Kartę warszawiaka.Szczegóły i wnioski do pobrania znajdziesz w zakładce Bilet warszawiaka na stronie internetowej www.wtp.waw.pl    
 
Wystarczy odczyt e-hologramu Aby skorzystać ze zniżek i preferencji na wybraną usługę lub produkt znajdujący się w katalogu ofert, przed złożeniem zamówienia należy umożliwić przedstawicielowi Partnera sprawdzenie karty. Sprawdzanie uprawnień odbywa się za pośrednictwem specjalnej aplikacji lub portalu partnera poprzez: – wpisanie numeru karty, – zbliżenie karty do urządzenia mobilnego zawierającego możliwość jej elektronicznego odczytu. Partner programu otrzyma wyłącznie informację o posiadaniu uprawnienia i terminie ważności karty lub braku tego uprawnienia. W przypadku zakupu przez Internet można samodzielnie wpisać numer karty w wyznaczone miejsce na stronie partnera.   
Regulamin e-hologramu dostępny jest w Punktach Obsługi Pasażerów ZTM, Wydziałach Obsługi Mieszkańców oraz na stronie www.wtp.waw.pl
 
Czym jest e-hologram? E-hologram jest elektronicznym zapisem uprawnień (Karty warszawiaka i Karty młodego warszawiaka) na spersonalizowanym nośniku zaakceptowanym przez ZTM. Czyli uprawnieniem do korzystania ze zniżek dostępnych w katalogu ofert Partnerów programu Karta warszawiaka.     
 
Przedłużenie uprawnień na kolejny rok. Czyli jak wgrać e-hologram Karty warszawiaka? Mieszkańcy Warszawy, którzy dokonali rozliczenia podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2018 i korzystają już z Karty warszawiaka/ Karty młodego warszawiaka, mają możliwość przedłużenia uprawnień na kolejny okres w:
wybranych biletomatach – opcja dla osób, które mają wgrany e-hologram ważny do 30.09.2019. Wystarczy włożyć kartę do kieszeni biletomatu, wybrać z menu opcję "przedłuż e-hologram" i postępować zgodnie z wyświetlanymi komunikatami.  
- Punktach Obsługi Pasażerów (POP ZTM) i Wydziałach Obsługi Mieszkańców (WOM) – dla osób, które nie posiadają wgranego e-hologramu oraz rodzin z trójką dzieci i wielodzietnych. E-hologram wgrany w 2019 r będzie ważny do 30 września 2020 r.
 
Jeżeli nie posiadasz Karty warszawiaka lub Karty młodego warszawiaka wyrób ją już teraz. Więcej informacji w zakładce wyrób kartę.